/Files/images/2018_rk/vrontegratsya/Рисунок11.png

З моменту тимчасового застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС розпочались незворотні процеси європейської інтеграції України, аналогічні тим, що виконують країни-кандидати на вступ до ЄС. Про це заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час презентації звіту про роботу Уряду в 2017 році, яка відбулася на засіданні Комітету економічної політики Верховної Ради України за участі Прем`єр-міністра та інших членів Кабінету Міністрів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала, що виконання Угоди про асоціацію в економічній частині у 2017 році дозволила значно збільшити обсяги експорту України до країн ЄС. Так 40,5 % нашого експорту припадає на ЄС. Між Україною країнами ЄС діє єдине правове поле діяльності компаній на основі принципів та вимог права ЄС. Окрім цього, запроваджено систему ринкового нагляду за принципами, що існують в європейських країнах.

Найбільш значні успіхи, за словами Віце-прем`єр-міністра, простежуються в освітньому та фінансовому секторах, а також секторах енергетики й енергоефективності та підприємництва.

22 червня о 10:30 в Ужгороді відбудеться конференція "Україна – ЄС: коли зникають кордони", яку відкриватиме Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш - Цинцадзе.

Доповідачі обговорять відносини України з країнами-сусідами, тенденції на ринку робочої сили Закарпаття, вплив міграції, безвізовий режим та ситуацію, яка склалася з вирубкою лісу в регіоні та Україні загалом.

Конференція організована проектами ЄС "Просування реформ в регіони" та "Діалог зі сприяння торгівлі", які впроваджує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

ЄІБ допоможе модернізувати підстанції "Укренерго" в Південно-Східному регіоні та підвищити безпеку на дорогах українських міст

/Files/images/2018_rk/vrontegratsya/Рисунок113.jpg 24/05/2018 У рамках візиту української делегації на чолі з Прем`єр-міністром Володимиром Гройсманом до Брюсселя Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантич-ної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе підписала Гарантійну угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком на суму 136 млн.євро для фінансування Проекту "Програма підвищення надійності підстанцій".

Метою Проекту є підвищення ефективності та надійності роботи Об`єднаної енергетичної системи України для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи шляхом заміни застарілого обладнання високовольтних підстанцій із одночасним переходом на сучасні схеми розподільчих пристроїв та встановлення автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях Південно-Східного регіону України.

У рамках Проекту передбачається здійснити реконструкцію 11 підстанцій 330 кВ та 1 підстанції 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи з впровадженням на підстанціях автоматизованих систем керування технологічними процесами. Проект передбачається реалізувати вісьмох підстанціях 330 кВ у Дніпропетровській області .

"Програма підвищення надійності підстанцій» є частиною Комплексної програми автоматизації підстанцій «НЕК "Укренерго" та реальним втіленням заходів Енергетичної стратегії України на період до 2035 року", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона поінформувала, що з технічної точки зору реалізація Проекту сприятиме інтеграції української енергосистеми з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи (ENTSO-E). Ппродовження партнерства між Україною та ЄІБ сприятиме стабільному розвитку енергетики України.

Також було підписано Фінансову угоду між Україною та ЄІБ про отримання позики на суму 75 млн. євро для фінансування Проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України». Реалізація Проекту передбачається в містах Дніпро, Львів, Одеса, Кам’янець-Подільський, Харків і Київ. Основним очікуваним результатом є зменшення кількості ДТП та зниження рівня тяжкості їхніх наслідків.

Також очікується, що запропоновані у рамках Проекту заходи матимуть вплив на частку переміщень за певними видами транспорту: збільшення відсотка переміщень велотранспортом, пішки та громадським транспортом, зниження частки поїздок приватним транспортом, скорочення часу перебування пасажирів на зупинках громадського транспорту, зменшення експлуатаційних витрат власників автомобільного транспорту та викидів шкідливих речовин у повітря.

/Files/images/2017_rk/vrontegratsya/О.Турчинов-big.jpg О. Турчинов: Україна готова до розширення і поглиблення співпраці з НАТО.

Східні кордони України є передовим рубежем європейської безпеки, тому посилення наших безпекових спроможностей, розвиток Збройних Сил відбувається постійно і на різних рівнях на основі найкращих досягнень, насамперед НАТО, а також бойового досвіду останніх років.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час виступу на засіданні Комісії Україна-НАТО.

Україна, за словами О. Турчинова, зацікавлена в активному розвитку військово-технічного співробітництва з НАТО і державами-членами Альянсу. Водночас, сказав він, «вже перезріла необхідність політичного рішення держав Альянсу щодо зняття штучних обмежень, надання Україні озброєнь, зокрема і летальних, для оснащення Збройних Сил, інших структур сектору безпеки і оборони».

Секретар РНБО України заявив, що наша держава готова до подальшого розширення і поглиблення співпраці з НАТО та країнами Альянсу на двосторонній основі. Йдеться, зокрема, про надання державами НАТО експортних ліцензій на постачання товарів військового призначення до України, зокрема, летальної дії; участь іноземних партнерів у модернізації існуючих або спільне створення нових зразків озброєння і техніки для оснащення ЗС України з використанням технологій та комплектуючих західних виробників; досягнення українськими підприємствами стандартів Альянсу з виробництва оборонної продукції для участі у проектах щодо забезпечення потреб збройних сил держав-членів НАТО; надання консультативно-дорадчої допомоги з питань використання офсетних механізмів; захист інтелектуальної власності; створення центру з проведення сертифікації озброєння і військової техніки, які виготовляються українськими підприємствами відповідно до стандартів НАТО; інвестування у розвиток українського ОПК тощо.

«Україна була і залишається надійним партнером НАТО. Розвиток відносин особливого партнерства посилить нашу спільну безпеку, а майбутнє членство України в Альянсі стане запорукою миру і стабільності у Східній Європі і євроатлантичному просторі загалом», - підсумував О. Турчинов. Джерело....

Під час засідання комітетів з питань європейської інтеграції та транспорту обговорено стан /Files/images/2017_rk/vrontegratsya/Рисунок11.jpg підготовки законопроектів у рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Відбулося спільне засідання комітетів Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та транспорту.

Основним питанням порядку денного було обговорення виконання зобов’язань та стану підготовки законопроектів у рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері транспорту.

Голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Юринець наголосила, що подібне залучення двох комітетів є хорошим прикладом зміщення акцентів з фокусом на євроінтеграційних прагненнях України.

За її словами, саме модернізація транспортної інфраструктури та покращення сервісних послуг може якнайшвидше надати можливість для українських громадян відчути переваги від поглиблення співпраці з ЄС не на словах, а у повсякденному житті. Присутні погодились, що переговори з Європейською стороною про збільшення експортних квот матимуть результат лише у випадку, якщо буде як і чим перевозити продукцію.

сом на євроінтеграційних прагненнях України.

За її словами, саме модернізація транспортної інфраструктури та покращення сервісних послуг може якнайшвидше надати можливість для українських громадян відчути переваги від поглиблення співпраці з ЄС не на словах, а у повсякденному житті. Присутні погодились, що переговори з Європейською стороною про збільшення експортних квот матимуть результат лише у випадку, якщо буде як і чим перевозити продукцію.

/Files/images/2017_rk/vrontegratsya/Рисунок11.png Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження», що сприятиме спрощенню умов торгівлі та збільшенню використання експортного потенціалу України, посилить торговельні зв’язки та економічну інтеграцію з Євросоюзом.

Конвенція дає можливість її країнам-учасникам використовувати сировину та комплектуючі одна одної, а не тільки національні при збереженні преференційних умов торгівлі.

На сьогодні учасниками Конвенції є 24 Договірні сторони, 6 з яких вже мають угоди про вільну торгівлю з Україною (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова, Грузія). Ще з двома державами – сторонами Конвенції тривають переговори про вільну торгівлю, а саме з Туреччиною та Ізраїлем.

/Files/images/2017_rk/vrontegratsya/Рисунок10.jpg Верховна Рада підтримала приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед.

8 листопада, Верховна Рада України ухвалила законопроект “Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження”. “За” проголосував 231 народний депутат. Конвенція Пан-Євро-Мед – це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова, Македонія. “Українські компанії створюють унікальну продукцію, яку цінують споживачі в усьому світі. Це формує додаткові конкурентні переваги для виробників і відкриває кращі можливості для експортерів. Приєднання до Конвенції дозволить підприємствам повніше скористатися унікальністю українських товарів на європейському ринку, відтак збільшити власний заробіток та покращити власні конкурентні позиції у світі». Коли Президент підпише законопроект, Міністерство закордонних справ України передасть всі необхідні документи депозитарію Конвенції – Генеральному Секретаріату Ради ЄС. Україна набуде статусу повноправного учасника Конвенції у перший день другого місяця, що слідує за датою подання інструменту про приєднання. З травня цього року Україна вже брала участь у діяльності робочих органів Конвенції в якості спостерігача.Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз складає понад 50%, з них 40% – до країн ЄС. “Приєднання України до Пан-Євро-Мед диверсифікує наш експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів, – збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС. Процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні планувати на перспективу свою діяльність, бо експорт – це можливість заробити для себе і для країни!” Довідково Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

/Files/images/2017_rk/vrontegratsya/Рисунок2.png

Українська євроінтеграція: останні новини.

Після завершення ратифікації Угод про асоціацію з Україною, Грузією та Молдовою та надання Грузії та Україні безвізового режиму постало питання визначення нових амбітних цілей співпраці країн Східного партнерства з ЄС. У щорічному посланні до Верховної Ради Порошенко визначив цілі стратегічного співробітництва України з ЄС: приєднання до Шенгенської зони, Митного та Енергетичного союзу ЄС, початок роботи спільного авіаційного простору та єдиного цифрового ринку. На думку президента, досягнення цих стратегічних цілей наблизить Україну до секторальної інтеграції з ЄС, а питання про членство стане лише питанням часу.

/Files/images/2017_rk/vrontegratsya/Рисунок1.png

Сучасний стан і перспективи української євроінтеграції.

Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце.

Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку.

Політичні переваги інтеграції України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів політичної стабільності, демократії та безпеки. Зближення з ЄС є гарантією, а виконання його вимог – інструментом розбудови демократичних інституцій в Україні. Крім того, членство у ЄС відкриє шлях до колективних структур спільної безпеки Євросоюзу, забезпечить ефективнішу координацію дій з європейськими державами у сфері контролю за експортом і нерозповсюдження зброї масового знищення, дасть змогу активізувати співробітництво в боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю, контрабандою, нелегальною міграцією, наркобізнесом тощо.
Кiлькiсть переглядiв: 557

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.