Регіональний навчально-практичний будівельний центр.

Професійно-технічне училище №17 м. Полтави за 40 років свого існування підготувало для будівельної галузі близько 3000 кваліфікованих робітників. За ці роки педагогічний колектив набув певного досвіду підготовки фахівців. Але сьогодення висуває нові вимоги оновлення змісту ПТО.

Формування ринку праці відбувається випереджувальними темпами у зв’язку з впровадженням ринкових відносин в економіці. Технологічні зміни часто випереджають зміст навчальних програм, а професійні навички випускників не завжди адаптуються до тих технологій, які уже впроваджено у виробництво./Files/images/ПТУ-17 002.jpg

Відповідно зростають і вимоги роботодавців до випускників професійно-технічних училищ як майбутніх робітників. Врахування цих реалій і привело педагогічний колектив до висновку: без тісного зв’язку з виробництвом і бізнесом училище не в змозі буде забезпечити підготовку сучасного, обізнаного в новітніх технологіях фахівця.Врахування цих реалій і привело педагогічний колектив до висновку: без тісного зв’язку з виробництвом і бізнесом училище не в змозі буде забезпечити підготовку сучасного, обізнаного в новітніх технологіях фахівця.

Так виникла ідея проекту «Впровадження новітніх виробничих технологій у навчальний процес». Сучасність і майбутнє потребують реконструкції старих будинків, зведення новобудівель, надання їм оригінальності та виразності, застосування цікавих нестандартних вирішень. У будівельній індустрії з’явилися нові матеріали, виробництво яких базується на сучасних досягненнях науки; на цій основі інтенсивно впроваджуються відповідні новітні технології виконання робіт, що дає можливість забезпечити високу якість будівель та споруд./Files/images/ПТУ-17 060.jpg

Педагогічний колектив нашого училища обрав шлях використання досвіду відомих компаній-виробників будівельної продукції – його трансформування в систему підготовки та перепідготовки спеціалістів будівельного профілю.
Такою компанією в Україні є відомий німецький концерн «Хенкель». На українському ринку його продукцію представляє компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)». Компанію «Хенкель Баутехнік (Україна)» було засновано в березні 1998 року. В цьому ж році було розпочато будівництво спеціалізованого заводу по виробництву сухих будівельних сумішей, який є найбільшим підприємством у своїй галузі. З серпня 2004 року розпочав випуск продукції ще один завод на території України в Балаклеї (Харківська область)./Files/images/схема1.jpg

Компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» відома на українському ринку продукцією під торговими маркамиCeresit, Moment, Metylan. Ці бренди користуються широким попитом в багатьох країнах світу. За свої досягнення компанія отримала багато нагород: БРЕНД РОКУ, ВИЩА ПРОБА, КРАЩИЙ РОБОТОДАВЕЦЬ, ЗОЛОТА ЯКІСТЬ.
«Хенкель Баутехнік (Україна)» можна вважати національним виробником, тому що використовується українська сировина і продукція розрахована на реалізацію в Україні. Розробки новітніх технологій ґрунтуються на дослідженнях та досвіді застосування сучасних будівельних матеріалів в країнах Європи, тому провідні будівельні організації України активно співпрацюють з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)».

На сьогодні асортимент продукції, яку випускають підприємства компанії, включає широкий спектр матеріалів для будівництва та ремонту.

Основними завданнями, які колектив поставив перед собою, стали: 1.
Приведення матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення до вимог сучасного виробництва;
2. Оволодіння необхідними навичками та вміннями роботи за новітніми технологіями.
У процесі реалізації основних завдань проекту, осмисленні нових підходів до підготовки висококваліфікованих фахівців виникла потреба у створенні на базі нашого училища регіонального навчально-практичного будівельного центру.
/Files/images/Рисунок14.pngЗАТ «Полтаватрансбуд», ТОВ «Цивільбуд», які допомогли будівельними матеріалами, майстри виробничого навчання та учні груп будівельного профілю проводили облаштування приміщень будівельного центру, який відкрився 6 грудня 2006 року. Це дало змогу за короткий термін і з мінімальними затратами впровадити сучасні технології та матеріали в навчально-виробничий процес і відповідно у виробництво. Було проведено моніторинг будівельних підприємств та організацій з метою вивчення потреби в робітничих кадрах, спільну нараду з керівниками підприємств – потенційними замовниками кадрів, представниками міського та обласного центрів зайнятості.
/Files/images/фото5.jpg Майстри виробничого навчання та викладачі спецтехнології будівельних професій нашого училища брали участь в семінарах-тренінгах в Сарнах, Сумах, Луцьку, де такі будівельні центри вже діють.

Розроблено бізнес-план. Спільно з фахівцями компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» та при підтримці потенційних замовників кадрів ЗАТ «ПМК-64», ЗАТ «Полтаватрансбуд», ТОВ «Цивільбуд», які допомогли будівельними матеріалами, майстри виробничого навчання та учні груп будівельного профілю проводили облаштування приміщень будівельного центру, який відкрився 6 грудня 2006 року.

Центр є структурним підрозділом училища.

Суть використання технологій компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)»: 1. Інтегрований підхід до викладання предметів зі спецкурсу;
2. Забезпечення навчального процесу підручниками, посібниками, зміст яких ґрунтується на сучасних досягненнях у будівельному виробництві, сприяє опануванню робітниками технологій використання нових матеріалів, забезпечує конкурентоспроможність на ринку праці;
3. Застосування нових матеріалів і технологій у будівельному виробництві – це якість, висока продуктивність – основні складові вимоги сьогодення.
Навчання за технологіями компанії «Хенкель Баутехнік» проводить майстер виробничого навчання Сакало Л.Я. та викладач спецтехнології Цуд Н.І.

Основні напрямки діяльності центру: 1. Курсова підготовка робітничих кадрів будівельної галузі з вивченням теоретичного та практичного курсу за програмою «Майстер-курс «Ceresit»: /Files/images/663.png

а) Реставрація фасадів матеріалами Ceresit.
б) Системи утеплення фасадів будівель матеріалами марки Ceresit.

в) Декоративне опорядження фасадів будівель матеріалами Ceresit.
г) Плиткове обладнання матеріалами Ceresit.
д) Улаштування підлог матеріалами Ceresit.

2. Використання сучасного оснащення, новітніх матеріалів і технологій при підготовці учнів училища. До функцій навчально-практичного будівельного центру входять:

1. Розповсюдження, пропагування та впровадження інноваційних технологій компанії «Хенкель Баутехнік» у будівництво;/Files/images/Изображение 285.jpg

2. Налагодження ділових контактів з підприємствами, організаціями на регіональному та міжрегіональному рівнях з метою поліпшення підготовки та підвищення кваліфікації робітників-будівельників;
3. Вивчення науково-технічних досягнень у галузі будівництва та впровадження їх у навчальний процес ПТНЗ і будівництво;
4. Вивчення та використання прогресивного педагогічного досвіду з професійної підготовки робітників-будівельників;
5. Узгодження навчальних планів та програм професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки;
6. Проведення стажування майстрів виробничого навчання, викладачів професійного циклу./Files/images/фото71.jpg Центр – це перш за все матеріальна база для здійснення якісної підготовки фахівців у галузі будівництва. Матеріально-технічне та навчально-технічне оснащення забезпечує максимальні умови для відпрацювання професійних навичок.

Сучасний будівельник повинен вміти виконувати роботи з використанням нових високоефективних матеріалів, інструментів, обладнання та пристроїв.

Популярність цих матеріалів пояснюється високими технологічними та експлуатаційними властивостями, і, як наслідок, їх застосування сприяє підвищенню якості будівельних робіт і продуктивності праці.
Технології виконання робіт із цими матеріалами мають певні особливості й потребують висококваліфікованої підготовки, перш за все – формування високого рівня технологічної дисципліни під час роботи з сучасними будівельними матеріалами.
Технології, які розроблені компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)», для реставрації, утеплення та декоративного обладнання фасадів будинків матеріалами Ceresit вдало поєднують вирішення конкретних практичних проблем з різноманітністю та естетичною виразністю будівель. Крім того, пропонується інженерно-технологічний супровід для впровадження кожної технології.

Так, для утеплення стін будинків можна використати дві системи утеплення за методом скріпленої ізоляції, який полягає у прикріпленні спеціальним клеєм теплоізоляційних плит до поверхні фасаду, захисті їхньої поверхні полімерцементими композиціями, армованою склосіткою і нанесенні шару декоративної штукатурки.

Втрати тепла крізь неутеплену стіну./Files/images/32.pngЗниження втрат тепла крізь утеплену зовні стіну.

/Files/images/25,0.jpg


/Files/images/56.png

В асортименті компанії представлені полімерцементні штукатурки, а також акрилові, силікатні і силіконові. Всі штукатурки Ceresit стійкі до атмосферних впливів, до забруднення, мають високу гідрофобність. Фактуру штукатурки можна формувати напівтерком «Під гальку» або «Короїд» чи моделювати різні малюнки за допомогою кельми, напівтерка, валика.

Таким чином, функціонування РНПБЦ дає змогу створювати сучасне матеріально-технічне оснащення, підвищувати професійний рівень інженерно-педагогічних кадрів, забезпечувати будівельну галузь висококваліфікованими фахівцями.

Кiлькiсть переглядiв: 517

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.